Online İçerik Yazarlığı Nedir ?

Online İçerik Yazarlığı - (Freelance İçerik Yazarlığı) Nedir?, Nasıl Yapılır ?

İçerik yazarı olmak yazmayı seven insanlar için oldukça rahat ve ulaşılabilir mesleklerden biri olup gelişen teknoloji sebebiyle en çok tercih edilen mesleklerden biri haline gelmiştir. 2020 yılında salgın hastalık ve karantina dönemlerinden dolayı hızla dijitalleşen dünya sayesinde bu işi ana meslekleri haline getirenlerin yanı sıra evlerinde bilgisayarları yoluyla online içerik yazarlığı yaparak ek gelir elde eden bireylerin sayısı da hayli artmıştır. Farklı mesleklerin ortaya çıkması ile göze çarpan içerik yazarlığı, kısaca farklı işletme ve eğitim kurumlarının web sitelerinde yayınlanmak üzere akademik, mesleki veya sektörel konularda makaleler oluşturan kişi olarak tanımlanabilir. Oluşturulan makaleler dergi, gazete yazarlarının ürettiği içeriklerden daha teknik ve profesyoneldir. Çünkü makaleler Google’da öne çıkmaya yatkın bir şekilde SEO uyumlu hazırlanmalı ve okuyucunun sorularına tam anlamıyla cevap vermelidir.

Nasıl İçerik Yazarı Olunur?

İçerik yazarlığı diğer mesleklere nazaran daha rahat bir çalışma ortamına sahiptir. Yazarlık yapmayı seven veya ek gelir elde etmek insanlar arasındaki en yaygın soru online içerik yazarlığı nasıl yapılır? sorusudur. İçerik yazarı olabilmek için belli başlı özelliklere sahip olmak gerekir. Bazı kaynaklarda çok kitap okuma, devamlı araştırma yapma gibi nitelikler kısmen doğru olsa da yetersizdir.

İçerik yazarı olabilmek için aşağıdaki nitelikler göz önüne alınmalıdır;

  • Okuyucu dostu içerik oluşturulmalı, kelime kalabalığından kaçınılmalıdır.
  • SEO konusunda bilgi sahibi olmalı ve içeriklerini buna göre hazırlamalıdır.
  • Google yazma kriterleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır.
  • Anahtar kelime kullanımı konusunda bilgi sahibi olmalıdır.
  • Okunabilir ve anlaşılabilir içerikler üretmeli.
  • Tamamen özgün ve kaliteli içerik oluşturabilmelidir.
Pek çok içerik yazarı zamanla bu niteliklere kavuşsa da en hızlı ve kesin öğrenme yolu içerik yazarlığı eğitimi almaktır. Günümüzde online içerik yazarlığı kursların da artması sayesinde eğitim kurslarına internet üzerinden ücretli veya ücretsiz şekilde erişim sağlanabilmektedir. onlineicerik.net üzerinden kullanıcı kaydı oluşturduktan sonra, Başvuru Formu aracılığıyla freelancer yazarlık başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İçerik Yazarları Nasıl İş Bulur?

Özellikle kariyer sitelerinde içerik yazarı aranıyor, içerik yazarı alımı gibi ilanlar görmek mümkündür. Bu ilanları görme sıklığımızın artmasının nedeni son zamanlarda internet kullanımının daha da yaygınlaşmasıdır. onlineicerik.net ile satılan hazır içeriklerinizden veya tamamladığınız siparişler üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Yayınladığınız Hazır İçerik fiyat tutarlarını kendiniz belirlemektesiniz.

İçerik Yazarları İçin Maaş Ne Kadar?

Bunun için belli bir şart yoktur. İçerik yazarlığı maaşları tecrübe ve uzmanlığınıza göre değişiklik gösterir. Eğer bir firmada tam zamanlı makale yazarlığı yapıyorsanız alacağınız maaş 3000-4000 TL civarı olabilir fakat bu miktar sizin işinizdeki performansınız, uzmanlık ve tecrübenize bağlı olarak artış göstermektedir. Freelance online içerik yazarlığı yapıyorsanız yazdığınız müddetçe para kazanırsınız.
Yazar: