Üyelik Sözleşmesi

www.onlineicerik.net (Bundan sonra onlineicerik.net olarak anılacak)’e üye olan kullanıcılar (Bundan sonra müşteri olarak anılacak) aşağıdaki sözleşme maddelerini okumuş, anlamış, kabul ve beyan etmiş sayılmaktadır.

Madde 1 Taraflar

onlineicerik.net’e üye olan her kişi Müşteri Sözleşmesinin maddelerinin tamamını okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini beyan eder. İşbu Müşteri sözleşmesi onlineicerik.net üzerine müşterinin kayıt olma anında, elektronik ortamda, onlineicerik.net ile Müşteri arasında düzenlenmiştir.

Madde 2. Tanımlar

Müşteri: Siteye üye olan ve hizmetleri kullanan, onlineicerik.net tarafından satışa sunulan dijital verileri satın alan kullanıcıdır.
Site : www.onlineicerik.net alan adında yayın yapan internet sitesi
Zararlı Yazılım: onlineicerik.net web servisinin çalışma prensiplerini doğrudan ya da dolaylı olarak zarar veren yazılımları ifade eder.

Madde 3. Sözleşme Konusu

İşbu Müşteri Sözleşmesi onlineicerik.net üzerinden üye olarak hizmet satın alan ve faydalanan müşterilerin hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

Madde 4. Müşteri Yükümlülükleri

 • Müşteri dijital ortamda onlineicerik.net hakkında karalayıcı, aşağılayıcı, müstehcen, kötüleyici, uygunsuz, ahlak dışı, alan adı prestijini doğrudan ya da dolaylı olarak olumsuz etkileyecek hiçbir yazı, belge ve materyal paylaşmayacağını peşinen kabul ve beyan eder. Aksi takdirde onlineicerik.net hakkını yasal yollar ile arama hakkına sahiptir ve doğabilecek tüm zararların, müşteri tarafından ödemek ile yükümlü tutulacağını kabul ve beyan eder.
 • Müşteri onlineicerik.net çalışma prensibine olumsuz etki eden zararlı yazılımlar kullandığı takdirde, sistemden süresiz şekilde uzaklaştırılacağını ve tüm haklarından feragat ettiğini kabul eder.
 • Müşteri oluşturduğu sipariş tutar teklifini onayladıktan sonra tamamını ödemekle yükümlüdür. Eğer ki oluşturulan sipariş tutarı ödenmez ise sipariş geçersiz sayılacağını kabul ve beyan eder.
 • onlineicerik.net, komisyon oranlarını istediği zaman haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Müşteri onlineicerik.net, üzerindeki mesajlaşmalarda, mailling vb araclarla iletişim ve site dışı ödeme bilgisi paylaşmayacağınızı kabul etmiş olursunuz.
 • Müşteri onlineicerik.net, platformun sunduğu mesajlaşma alanının dışında içerik yazarlarına,mail yolu ile vb araçlarla iletişim kurmanın yasak olduğunu kabul etmiş olursunuz.
 • onlineicerik.net müşteriye sunduğu herhangi bir teslimatı 7 gün süre ile korumak ile yükümlüdür. Bu süre içerisinde müşterinin siparişi teslim alması gerekmektedir. Siparişin onlineicerik.net tarafından hazırlanmasının ardından 7 gün süre geçtikten sonra verilerin kaybolması, iptal edilmesi, silinmesi gibi durumlarda onlineicerik.net sorumluluk kabul etmez.
 • Satılan içerikler, dijital ürün kapsamında değerlendirildiği için geri iadesi ( içerik iadesi + ücret ) yapılmadığının kabul ve beyan etmektedir.
 • Yanlışlıkla ve/veya bilerek yapılan fazla ödemeler, hesabınıza bakiye olarak eklenir ve hiçbir sebeple geri ödeme yapılmaz. Eklenen bu bakiyeyi, onlineicerik.net'den alacağınız sonraki hizmetler için kullanabilirsiniz.
 • onlineicerik.net müşteri siparişlerinin Yazar performansına bağlı olarak gecikmesinde Tahmini Teslim Tarihini değiştirme hakkını saklı tutar. Müşteri bu tarihlerden doğabilecek gecikmeleri peşinen kabul ve beyan etmektedir.
 • Farklı sitelere ziyaretçi trafiği oluşturmak adına mesajlarda link göndermek, ödemeyi onlineicerik.net dışından taşımayı teklif etmek kredi kartı dolandırıcılığı vb.. belirtilen yasakların herhangi biri ya da daha fazlasının ihlal edilmesinden kaynaklanan sorunlar için onlineicerik.net sorumluluk kabul etmez.
 • Müşteri; diğer Müşteri’e ve/veya üçüncü kişilere Onlineİçerik ve/veya Site aleyhinde beyanlarda bulunmayacağını, herhangi bir şekilde Onlineİçerik ve/veya Site’yi kötülemeyeceğini ve onlineicerik.net/Site’ye yönelik haksız rekabet eylemleri gerçekleştirmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Müşteri, Site üzerinde; Site dışına yönlendirici hiçbir URL adresi (link) paylaşamaz.

Madde 5. Sözleşme Süresi ve Geçerliliği

 • onlineicerik.net ve müşteri arasında yapılan işbu sözleşme müşteri tarafından elektronik olarak onay/kabul edildiğinde yürürlüğe girmektedir.
 • Müşteri sözleşmesi geçerliliği müşteri onlineicerik.net sitesini üyeliği bulunduğu süre boyunca geçerlidir.

Madde 6. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

 • İşbu sözleşmenin geçerliliğinden doğabilecek tek veya iki taraflı uyuşmazlıklarda çözüm olarak tek yetkililer İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri olacaktır.